Ślub z motywem podróżniczym

Jeżeli na wspólną drogę życia wstępują podróżnicy, to jest to niebywała okazja to wyprawienia wesela marzeń, którego motywem przewodnim będzie podróż. Oto garść inspiracji, jak sprawić aby Wasz ślub stał się wymarzonym początkiem wspólnej podróży.

Oczywiście zaczynamy od zaproszeń ślubnych. Pole do popisu jest na prawdę duże, możecie wykorzystać nadruki związane z mapami czy biletami lotniczymi. Stylowa koperta może wyglądać jak paszport lub posiadać ciekawy nadruk np. samolotu. Po otrzymaniu takiego zaproszenia nikt nie będzie wątpił, że na ślubnym kobiercu staną podróżnicy.

Niesamowitą pamiątką z dnia ślubu jest księga gości. Możecie zrobić swoją wyjątkową, wykorzystując do tego zwykły globus. Goście podpisują się bezpośrednio na nim. Jeżeli macie sporo gości z zagranicy to świetnym pomysłem będzie aby wpisy pozostawiali na państwach z których pochodzą.

Coraz częściej na ślubach obdarowuje się gości weselnych. Takie drobne podarunki stają się czasem pamiątką z wesela. W dużej mierze sami możecie wykonać takie drobiazgi. Wykorzystajcie niewielkie pudełka, które można okleić mapą, do środka schowajcie coś słodkiego i prezent gotowy.

Jeżeli macie za mało czasu na samodzielne przygotowanie prezentów możecie znaleźć coś gotowego. Jednym z pomysłów może być podarowanie gościom zawieszek do bagażu. Nawet najwięksi domatorzy kiedyś ruszają w podróż. Może taki drobiazg zainspiruje ich do ruszenia w nieznane.

Wystrój sali ślubnej to ogromne pole do popisu. Możecie wykorzystać dowolne motywy związane z podróżami. Z łatwością znajdziecie serwetki z nadrukiem w samoloty, samodzielnie lub z pomocą fachowców wykonacie ozdoby z mapy. Tak na prawdę może Was ograniczyć jedynie Wasza wyobraźnia i środki finansowe jakimi dysponujecie. Szałowym pomysłem byłoby wykonanie obrusów z nadrukiem mapy lub innym motywem związanym z podróżami, może nawet Waszymi.

Ostatnim, najsłodszym punktem programu jest tort. Warunkiem sukcesu jest znalezienie doskonałego cukiernika, który z łatwością i precyzją odwzoruje w lukrze Wasze wizje.

Źródła fotografii Pinteres oraz Lotaro.pl

Dodaj komentarz