Przewodnik po konwerterach i adapterach podróżnych – na co zwrócić uwagę – mapa świata z napięciem.

Wyobraźmy sobie sytuację.. Wyjeżdżamy na wakacje naszych marzeń. Przygotowania dobiegają końca – wszystko już spakowane. Ostatnie spojrzenie na mapę podróży i.. możemy jechać na lotnisko. Na miejscu jest nieziemsko. Aparat idzie w ruch. „To będą piękne zdjęcia” – myślimy. Aż nagle nasz aparat rozładowuje się. Pędzimy do hotelu, wyciągamy ładowarkę i.. okazuje się, że kontakt jest jakiś nie ten.

wtyczki-adaptery-lotaro

Przed każdą podróżą musimy ubezpieczyć się także na takie sytuacje. Musimy zdać sobie sprawę, że normy przyjęte u nas niekoniecznie muszą zgadzać się z tymi, które obowiązują w innych krajach. Najlepszym przykładem jest chociażby Wielka Brytania, gdzie kontakty są całkiem inne jak u nas. A co z innymi państwami? Czy musimy kupować różne końcówki zależnie od kraju, do którego pojedziemy?

Jakich kontaktów możemy się spodziewać?

W innych krajach możemy spodziewać się najróżniejszych gniazdek i kontaktów. Poniżej przedstawiamy zestawienie kontaktów, na jakie możemy się „nadziać” w różnych zakątkach świata:

kontakty-adaptery

Na szczęście różne kontaadapter-podrozny-evoladowarka-usb-skrosskty nie oznaczają, że jeśli chcemy jechać na wycieczkę do Niemiec, Włoch, Szwajcarii i UK to musimy zaopatrzyć się w 4 różne końcówki. Wystarczy jeden adapter, polecamy do tego np. adapter firmy Skross Evo (http://www.lotaro.pl/adapter-podrozny-skross-evo-z-ladowarka-usb.html), który dodatkowo posiada jeszcze ładowarkę USB. Dzięki jego konstrukcji możemy „wysunąć” z niego aż 4 końcówki, pasujące do gniazdek w 150 krajach świata, m.in. w Chinach, UK czy USA.
Jeśli natomiast nie jesteśmy stałymi podróżnikami a nasz wyjazd jest jednorazowy to oczywiście nie ma sensu kupowania tak rozbudowanego adaptera. Wystarczy jeden, np. Skross z wtyczką włoską (http://www.lotaro.pl/adapter-podrozny-skross-wtyczka-wloska.html).adapter-podrozny-skross-europa-900x900

Ten sam problem tyczy się powrotów z takich krajów. Jeśli gdziekolwiek na świecie zaopatrzymy się w jakiś suwenir zasilany prądem to musimy mieć na uwadze to, że nasze gniazdko może nie być odpowiednie dla danej wtyczki. Z pomocą przychodzi na szczęście bardzo uniwersalny adapter Skross Europa (http://www.lotaro.pl/adapter-podrozny-skross-europa.html), dzięki któremu będziemy mogli podłączyć urządzenia z całego świata do gniazdka w Polsce.

Dlaczego polecamy adaptery Skross?

Przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Adaptery mają wbudowane bezpieczniki (za wyjątkiem WTA3), spełniają ogólnoświatowe normy bezpieczeństwa a przede wszystkim są wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Dodaj komentarz