Na co zwrócić uwagę przy zakupie walizki?

Zbliża się termin podróży Twojego życia a Ty nadal nie masz walizki? Niestety większość osób w takiej sytuacji wybiera pierwszą lepszą kierując się jedynie jej wielkością. Jeśli na oko wszystkie niezbędne przedmioty pomieszczą się w niej to na pewno będzie to idealna walizka na wyjazd. Nic bardziej mylnego. Na co zatem zwrócić uwagę przy doborze walizki? jak-wybrac-walizke-lotaro

1. Rozmiar walizki
Oczywiście rozmiar również ma znaczenie. W końcu na dwutygodniową wyprawę nie zapakujemy się do zbyt małego kuferka. Jeśli wybierasz się na krótki wyjazd to idealnie sprawdzi się walizka kabinowa. Przed wylotem trzeba jeszcze sprawdzić maksymalne dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego w poszczególnych liniach i można lecieć. W przypadku naszej walizki możecie ją spokojnie zabrać na pokład samolotu linii LOT, Lufthansa czy Wizz Air, natomiast będzie już za duża do wniesienia na pokład samolotu linii British Airways. Dodatkowo wybierając walizkę należy uwzględnić w niej miejsce na dodatkowe akcesoria, takie jak torba na laptopa, damska torebka, kosmetyczka czy nawet parasol, ponieważ takie przedmioty nie mogą być przez nas wniesione na pokład samolotu poza bagażem podręcznym.

2. Typ walizki i materiał jej wykonaniawalizka-march-bumper-2k-niebieska-nowa-900x900
Wybierając materiał, z jakiego ma być wykonana walizka również musimy mieć na uwadze to, co chcemy do niej zapakować. Jeśli jedyne przedmioty, jakie chcemy w niej umieścić to ciuchy, bielizna, kosmetyczka i dobra książka to spokojnie możemy wybrać walizkę miękką. Jeśli natomiast do walizki chcemy włożyć także coś cennego, jak laptop czy szkło to warto pomyśleć o takiej, która będzie wykonana z polipropylenu lub poliwęglanu. Są niemal tak elastyczne jak te materiałowe a dodatkowo chronią nasz pakunek nawet podczas dużego obciążenia. Przykładem takiej walizki jest March Bumper New wykonany z mieszanki ABS i poliwęglanu. Trzeba uważać na to, aby walizka nie była wykonana z tandetnego plastiku oraz aby pusta nie była zbyt ciężka. Po zapakowaniu może okazać się nie do uniesienia.

3. Kółka
Przy wyborze walizki bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na jej kółka. Powinny mieć one osłonkę, która będzie je chronić przed uszkodzeniami. Jeśli wybierana przez nas walizka będzie mała to może mieć dwa kółka. Będzie się nią lepiej operowało na stacji czy lotnisku. Jeśli natomiast wybieramy się na dłuższy urlop i będziemy pakować się w dużą walizkę to najlepiej wybrać taką, która będzie miała cztery kółka. Ciężka walizka będzie wtedy bardziej przystępna w jeździe, a cztery kółka znacznie dłużej wytrzymają duże obciążenia. Oprócz tego warto wspomnieć o ich wykonaniu – kółka osadzone na łożyskach i wykonane z kauczuku będą bardziej wytrzymałe niż te plastikowe, które mogą ulec uszkodzeniu na nierównym terenie.

4. Zabezpieczenie
Przy wyborze zabezpieczeń musimy myśleć o tym, dokąd zmierzamy. Jeśli lecimy w krótką podróż po Europie to wystarczy nam zwykłe zabezpieczenie zabezpieczenie-bagazu-lotaro-sklep-podroznikaw postaci kłódki lub zamku na szyfr. Jeśli natomiast celem naszej podróży są Stany Zjednoczone to warto zaopatrzyć się w walizkę z zamkiem TSA. W USA celnicy wyposażeni są w klucz, który może otworzyć tego typu zamki i nie muszą niszczyć naszej walizki aby dostać się do środka. To bardzo ważne, ponieważ w Stanach do kwestii bezpieczeństwa podchodzi się bardzo poważnie i nikt nie będzie się wahał aby rozłupać nożycami naszą walizkę jeśli uzna to za konieczne. Dla osób, które już mają walizkę a nie mają tego typu zamka polecamy pas do zabezpieczania bagażu z takowym zabezpieczeniem, dzięki któremu nie będziemy musieli wymieniać walizki przed podróżą do Stanów.

5. Wnętrze
Jest to sprawa poboczna, ale warto zwrócić na nią uwagę. Zależnie od tego jaki jest cel naszej podróży i co będziemy ze sobą brali zwróćmy uwagę na to, czy walizka ma przegródki i jeśli tak, to jakie. Odpowiednio dobrana walizka może nam znacznie ułatwić pakowanie i samą podróż.

Dodaj komentarz