Lot open-jaw, co to znaczy?

Bilety na loty open-jaw umożliwiają rezerwację podróży na inne miejsca startowe i docelowe. Dzięki takiemu biletowi możesz polecieć z jednego lotniska i wrócić do zupełnie innego portu.

Nie zawsze priorytetem pasażerów jest powrót do miejsca rozpoczęcia wyprawy. Powody mogą być różne, ale najważniejsze jest to, że taka opcja w ogóle jest możliwa. Istnieje kilka różnych rodzajów lotów open-jaw:

– destination open-jaw: pasażer leci z jednego miasta i do niego wraca, ale z innego lotniska (np. pierwszy lot z Warszawy do Madrytu, ale powrót z Barcelony do Warszawy),
– origin open-jaw: pasażer odlatuje z jednego miasta do drugiego, ale wraca w zupełnie inne miejsce (np. lot z Warszawy do Madrytu, ale powrót z Madrytu do Wrocławia),
– double open-jaw: pasażer ma dwa zupełnie odmienne miejsca odlotu i przylotu (np. lot z Warszawy do Madrytu, a powrót z Barcelony do Wrocławia).

Jeśli zdarzyła Ci się kiedyś sytuacja, w której potrzebowałeś wrócić do domu z innego miasta niż to, na które przyleciałeś, to dobrze żebyś wiedział, że istnieje opcja rezerwowania biletów właśnie w ten sposób. Najczęstszą przyczyną korzystania z opcji open-jaw jest chęć podróżowania po całym rozległym kraju. Jeśli na przykład wybierzesz się do Tajlandii, być może nie będziesz chciał wracać do Bangkoku, tylko wolałbyś odlecieć z Phuket. Zaoszczędzisz dzięki temu swój cenny czas.

Dodaj komentarz