Jak zmniejszyć ryzyko utraty bagażu podczas podróży samolotem?

Strata bagażu jest jednym z największych lęków każdego pasażera samolotu. Na szczęście to nieprzyjemne zdarzenie nie jest częste, a sam właściciel walizki może za pomocą kilku prostych kroków znacząco zmniejszyć prawdopodobieństwo utraty bagażu.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SITA ­ światowego lidera w kwestii rozwiązań śledzenia bagażu w trakcie podróży ­ w 2014 roku zagubiono ponad 24 milionów toreb.Choć liczba ta wydaje się astronomicznie wysoka, to jednak statycznie na 1000 pasażerów przypada 7,3 zgubionych bagaży. Wyniki stają się bardziej optymistyczne, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że większość zagubionych toreb prędzej czy później trafia z powrotem do prawowitego właściciela. Jedynie 5,5% wszystkich bagaży zostaje utraconych bezpowrotnie.

Untitled Infographic (1)

Każdy pasażer może sam zadbać o większe bezpieczeństwo swojego bagażu. Pierwszym i najprostszym sposobem jest czytelne oznaczenie torby. Najłatwiej jest opisać bagaż przy użyciu trwałych, prostych zawieszek. Najlepiej napisać tam takie informacje jak: imię, nazwisko, nazwa hotelu, numer lotu, kraj docelowy oraz numer telefonu kontaktowego.

zawieszka-do-bagazu-lotaro-sklep-podroznika
ZAWIESZKI DO BAGAŻU W SKLEPIE LOTARO.PL

Pomocny może okazać się również sam wybór odpowiedniej torby. Np. torby i plecaki CabinZero posiadający wszyty unikalny numer identyfikacyjny, który umożliwia śledzenie torby w przypadku jej zaginięcia za pomocą ogólnoświatowego systemu Okoban.

torba-cabin-zero-lotaro-sklep-podroznika
TORBY CABINZERO W SKLEPIE LOTARO.PL

Ryzyko utraty bagażu zwiększa się również w przypadku… pośpiechu. Pasażerowie powinni pilnować, aby przybywać na lotnisko z wystarczającym zapasem czasu, aby dopełnić spokojnie wszelkich formalności. Wiele toreb ginie również podczas krótkiej przesiadki, gdy pomiędzy lądowaniem a wylotem jest niecałe 30 minut. Na to jednak mamy niewielki wpływ ­ chyba, że pod wpływem troski o bagaż zdecydujemy się na ułożenie planu podróży z dłuższą przesiadką lub na lot bezpośredni. Pasażerowie, którzy panicznie boją się utraty torby, mogą także podróżować jedynie z bagażem podręcznym. Ryzyko utraty torby, którą ma się cały czas pod ręką, jest minimalne.

Dodaj komentarz