Jak podróżować komfortowo?

Na komfortową podróż składa się kilka czynników – poczucie bezpieczeństwa, trafny wybór bagażu oraz komfortowy sen. Jeżeli przygotujemy się odpowiednio i przemyślimy te najważniejsze kwestie to mamy gwarancję na super podróż i jedynie miłe wspomnienia. Oto kilka rad, które pomogą właściwie przygotować się do każdej podróży.

Poczucie bezpieczeństwa z pewnością zapewni Wam bliższe poznanie  kraju do którego wyjeżdżacie. Cennych informacji dostarczą nie tylko książki podróżnicze, ale także relacje podróżników opisywane na blogach. Poznanie potencjalnych zagrożeń pozwoli uniknąć niebezpieczeństwa, ale także właściwie się przygotować. Warto zapoznać się z informacjami znajdującymi się na stronie http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/ostrzezenia_dla_podrozujacych. Ważną kwestią jest to jak będziemy przewozić pieniądze. Podejmijcie decyzję czy zabieracie gotówkę czy będziecie płacić kartą. Dowiedzcie się na ile transakcje kartami są bezpieczne w danym kraju. Może warto zabezpieczyć się gadżetami z blokadą RFID. Jeżeli zabieracie gotówkę to już w trakcie planowania zastanówcie się jak będziecie ją przewozić.

Wybór właściwego bagażu – warto rozważyć czy zabierzemy ze sobą plecak czy walizkę. Warto sprawdzić limity bagażowe jeżeli podróżujemy samolotem. Unikniemy wtedy przykrej niespodzianki na lotnisku. Po wyborze bagażu czas na decyzję – co zabieramy ze sobą? Najlepiej aby zabrać ze sobą jak najmniej rzeczy luzem. Im więcej elementów bagażu, które ze sobą nosimy, tym większe ryzyko ich zgubienia. I tutaj z pomocą przychodzą blogi podróżnicze, przeczytacie tam mnóstwo na temat tego czego na pewno nie warto ze sobą zabierać, a co jest niezbędne. Przed pakowaniem zrób listę wszystkich potrzebnych rzeczy i jeszcze raz zastanów się nad koniecznością ich zabrania.

Komfortowy sen – ten punkt dotyczy każdego podróżnika bez względu na wybrany środek transportu. Nic nie zepsuje podróży jak bolący kark przebudzeniu, po kilkugodzinnej podróży autobusem. Śpisz często w hotelach? Z pewnością znasz hotelowe poduszki, które w większości wypadków są tak niewygodne, że lepiej z nich zrezygnować. Długa podróż samolotem z przesiadkami bez własnej poduszki to męka. Do bolącej szyi dołączy niewyspanie, nie ma nic gorszego na początek wymarzonego urlopu. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w poduszkę podróżną, która zajmie niewiele miejsca i będzie tak wygodna, że poczujesz się jakbyś spał we własnym łóżku. Przewaga poduszki nad zagłówkiem to przede wszystkim materiał z jakiego jest wykonany wkład. Granulat z zagłówków często ulega zbiciu i po kilku odbytych podróżach zagłówek jest do wyrzucenia. Poduszka z wkładem „memory” to anatomiczne dopasowanie, a także możliwość komfortowego snu w każdej pozycji. Poduszka zwija się i można zabrać ją nawet do plecaka. Po przebudzeniu na pewno będziecie wdzięczni sobie za jej zabranie.

I jeszcze jedna ważna rada. Podróż rządzi się swoimi prawami. Warto zabrać ze sobą cierpliwość i zgodę na przygody. Nie wszystko można zaplanować, a tam gdzie zaczyna się nieznane kryją się najwspanialsze wspomnienia.

Dodaj komentarz