Co to jest couchsurfing?

Jesteśmy pewni, że nie jesteś wyjątkiem. Chcesz podróżować tanio, nie wydawać setek i tysięcy złotych na bilety. Czyhasz na okazje, kupujesz bilety wiele miesięcy wstecz. Wszystko po to, by trochę zaoszczędzić. Jesteśmy pewni – nie jesteś wyjątkiem.

Niemal wszystkie osoby, planujące podróże, wyjeżdżające na wakacje, zwiedzające świat, zastanawiają się jak wyłapać najlepsze okazje by kupić bilet taniej niż normalnie. Śledzimy wszystkie możliwe strony ze zniżkami, jesteśmy na forach pasjonatów podróżowania. Po prostu łapiemy okazje. Gdy walka o najtańsze bilety kończy się to priorytetem jest znalezienie hotelu. Często wybieramy najtańsze hostele by wakacyjny fundusz wydać w bardziej produktywny sposób. My na to wszystko mamy jedną radę – nie szukaj hotelu. Pomyśl o couchsurfingu.couchsurfing-poradnik-lotaro

Czym jest couchsurfing?

Couchsurfing to portal powstały z myślą o osobach podróżujących. Łączy ludzi z całego świata pomagając im w najdalszych zakątkach świata znaleźć swoje cztery kąty na czas pobytu. Ideą portalu jest to, aby każdy mógł udostępnić swoją kanapę. Co to oznacza w praktyce? Rejestrując się na portalu udostępniasz podróżującym miejsce do spania w swoim domu, jednocześnie możesz skorzystać wówczas z miejsca do spania u innych w najdalszych zakątkach świata.

Jak zacząć?

Aby móc korzystać z wszystkich możliwości, jakie daje nam couchsurfing musisz zacząć od rejestracji na portalu. Ostrzegamy, wszystko na portalu jest w języku angielskim, jednak jeśli chcecie spać u ludzi z całego świata to tak czy owak warto nauczyć się podstawowych zcoachsurfing-poradnik-lotaro-01wrotów w tym języku. W trakcie rejestracji musisz uzupełnić wszystkie dane o sobie oraz dodać swoje zdjęcie. Dodatkowo musisz odpowiedzieć na takie pytania jak: jakie masz oczekiwania wobec couchsurfingu, jakie są twoje umiejętności, jakie są twoje zalety, czym możesz podzielić się ze społecznością. Następnym krokiem jest opisanie miejsca, gdzie możesz kogoś przenocować. Jeśli nie masz takiej możliwości, możesz pominąć ten krok.

Na swoim profilu możesz dodać także dodatkowe informacje o sobie. Inni ze społeczności piszą np. że przyjemność by im sprawiło to, że przygotujesz dla nich lokalną potrawę lub kupisz lokalne piwo. Oczywiście nie musisz spełniać tych próśb – nikt od nikogo niczego tam nie oczekuje. Niemniej jednak warto budować takie więzi!

Z couchsurfingu możesz korzystać nie tylko z podróży zagranicznych, ale także tych krajowych. To świetna idea, łącząca ludzi z całego świata. Jeśli zatem następnym razem będziesz zastanawiać się gdzie przenocować podczas podróży służbowej czy turystycznej to nie zwlekaj tylko skorzystaj z couchsurfingu!

Dodaj komentarz