2 czy 4 kółka w walizce?

Wybierając walizkę najczęściej zastanawiamy się nad materiałem z którego ma być wykonana oraz nad jej rozmiarem. Zapominamy o kółkach, które są ważnym elementem każdej walizki, zapewniającym komfort w podróży, ale także decydującym o czasie jej użytkowania.

Ważną kwestią przy wyborze walizki jest ilość kółeczek. Przed jej zakupem warto zastanowić się czy lepszym rozwiązaniem są 2 czy 4 kółka.

1.Wielkość walizkiwalizka-duza-march-bumper-czarna-900x900

Zdecydowanie lepiej użytkuje się walizki duże i średnie na 4 kółkach. Należy pamiętać, że  po zapakowaniu ważą zdecydowanie więcej niż walizki kabinowe. W przypadku 4 kółek ciężar zdecydowanie lepiej się rozkłada i walizkę prowadzi się łatwo i komfortowo, a kółka nie zużywają się zbyt szybko. Warto wybierać wtedy walizki z kółkami obrotowymi 360°, które umożliwiają przemieszczanie walizki we wszystkich kierunkach. Przy dużych walizkach najlepiej szukać takich, które wyposażone są w kółka podwójne i łożyskowane.

2. W jaki sposób podróżujemy?

walizka-2-kolka-lotaroJeżeli na lotnisko lub dworzec przyjeżdżamy samochodem lub taksówką zapakowani w małą walizkę, to wybór 2 kółek jest jak najbardziej odpowiedni. Z walizką na 2 kółkach będziemy swobodnie przemieszczać się po zatłoczonym lotnisku. Należy także pamiętać, że idąc na piechotę np. z dworca, najlepiej zdecydować się na walizkę na 2 kółkach. Najgorszym błędem jest wybór walizki na 4 kółkach, a następnie ciągnięcie jej po całym mieście jak walizki na 2. Przede wszystkim koła ulegają walizka-4-kolka-lotaronierównomiernemu zużyciu, po ich wytarciu z jednej strony, walizkę prowadzi się niewygodnie. Jeżeli wiemy, że będziemy w ten sposób użytkować nasz bagaż, a bardzo zależy nam na 4 kółkach, warto szukać tych, które posiadają specjalne wzmocnienie na tylnej ściance. Chroni to walizkę przed porysowaniem i uszkodzeniem.

Jeżeli chodzi o walizki 4 kółkach to zdecydowanie sprawdzają się w pociągu, walizka ciągnięta za sobą często utyka w ciasnych korytarzach, nie jesteśmy w stanie w pełni jej kontrolować.

Podsumowanie

Przy zakupie walizki na 2 lub 4 należy zastanowić się w jaki sposób podróżujemy. Być może warto rozważyć zakup zestawu walizek w których najczęściej walizka kabinowa posiada 2 kółka, a średnia i duża 4. Jeżeli podróżujemy różnymi środkami transportu, dojeżdżamy na dworzec lub lotnisko komunikacją miejską i pokonujemy kilometry miejskich chodników to zdecydowanie lepszym wyborem jest walizka na 2 kółkach.

Dodaj komentarz