10 niezbędnych aplikacji podróżnych

 

W dzisiejszych czasach niemal każdy z nas zawsze ma przy sobie telefon. W związku z tym postanowiliśmy przygotować zestawienie 10 aplikacji, które będą dla nas niezbędne podczas każdej podróży! Wszystkie przedstawione przez nas aplikacje są całkowicie darmowe.

 

1.Google Translator

unnamed

Zawsze i wszędzie, w każdym obcym miejscu na ziemi, warto mieć przy sobie zainstalowany translator. Może okazać się bowiem, że czasami nie wiemy co znaczy dane słówko, lub nijak nie potrafimy innej osobie przekazać tego, co mamy na myśli. W takim wypadku zawsze szybko będziemy mogli sobie to przetłumaczyć

2.Tripdvisor

TA_550x370

Bardzo przydatna aplikacja, która jest wyszukiwarką i zbiorem recenzji atrakcji turystycznych, restauracji, wydarzeń czy hoteli.

 

4.Booking.combooking

Aplikacja przeznaczona jest do wyszukiwania i rezerwacji hoteli na całym świecie. Dzięki niej będziemy mogli szybko i sprawnie znaleźć hotel w okolicy, który dodatkowo nie pociągnie nas za bardzo po kieszeni. Często zdarza się bowiem, że w booking.com ceny hoteli są tańsze niż na ich prywatnych stronach.

5.CouchsurfingCS_PrimaryLogoOrange10092012

O tym co to jest couchsurfing (tutaj można podlinkować drugi artykuł) pisaliśmy już ostatnio. Ta aplikacja to mobilna wersja popularnej społecznościówki. Może się przydać, gdy nie wiemy gdzie zatrzymać się w danym mieście!

6.Skyscannerunnamed (1)

Aplikacja przeznaczona do wyszukiwania najtańszych lotów. Może się przydać, gdy nie mamy jeszcze biletu powrotnego.

7.Uberuber-logo

Jeśli jedziesz do dużego miasta to ta aplikacja może być Ci niezbędną. Uber, czyli taksówkarz inaczej, bardzo łatwo i szybko dowiezie Cię z punktu A do punktu B. Bezgotówkowo.

7.iPolakipolak

Aplikacja, która zawiera w sobie dane o wszystkich ambasadach Polski na świecie, z dokładnymi adresami ich położenia i telefonem. Oprócz tego poza państwem mamy tam informację o przepisach celnych czy wizach. Nigdy nie wiadomo, kiedy taka informacja może nam się przydać!

8.Viberunnamed (2)

Każdy, kto był kiedyś na wakacjach poza granicami Polski wie, ile może nas kosztować dzwonienie do rodziny, która siedzi w kraju. Na ratunek przychodzi na szczęście Viber – aplikacja do dzwonienia. Za darmo.

9.Triposounnamed (3)

Aplikacja, która jest ogromną bazą restauracji, atrakcji turystycznych, miejsc, które warto zobaczyć itp. Posiada wbudowany moduł, który za pomocą powiadomień push informuje nas o ciekawych miejscach w pobliżu, które warto zobaczyć. Mapy, które są w tej aplikacji działają także offline!

10.Airbnbbelo-200x200-4d851c5b28f61931bf1df28dd15e60ef

Bardzo przydatna aplikacja, która umożliwia wynajem mieszkań i pokoi od „tubylców” w bardzo atrakcyjnych cenach – alternatywa dla czasami dość drogich hoteli.

Dodaj komentarz