Pies jest najlepszym przyjacielem każdego człowieka i to nie podlega żadnej dyskusji. Wiele osób, jakie są właścicielami swoich pupili, stara się ich zawsze zabierać ze sobą, na przykład w podróże, ponieważ zostawienie pieska w domu, w jakim nie będzie miał się nim kto opiekować nie jest możliwe. Właśnie dlatego bardzo ważne jest zagwarantowanie psu wygodnej podróży, tym bardziej, że z reguły są to naprawdę ruchliwe zwierzęta, dlatego siedzenie jakiś czas w jednej pozycji może się dla nich okazać naprawdę bardzo kłopotliwe. W tym artykule podpowiemy Wam, jakie warunki powinny spełniać torby podróżne przeznaczone do transportu naszych pupili.

Torba - nosidełko dla psa

Dzisiaj jednak rynek przychodzi z pomocą wszystkim właścicielom czworonożnych i proponuje im torby dla piesków, jakie pozwalają na ich wygodne transportowanie. Dzięki takim torbom pies będzie mógł zostać wygodnie przeniesiony z miejsca na miejsce, a jego właściciele nie będą się musieli martwić, że coś pójdzie nie tak. Wybór transporterów jest bardzo szeroki – mamy torby do przenoszenia piesków, do przewożenia ich w samochodzie, samolocie oraz torby dla psów na rower. O celu użytkowym torby powinna pamiętać każda osoba, posiadająca pieska, aby wybrać tę, która będzie spełniała oczekiwania jej milusińskiego.

Jak wybrać torbę dla psa?

Przede wszystkim w czasie wyboru nosidełka trzeba się kierować charakterem pieska. Pies, który lubi się wiercić, jest bardzo ruchliwy w małej torbie będzie się bardzo męczył, nawet jeśli jego rozmiary nie są pokaźne. O wiele lepsza będzie torba większa, która zagwarantuje mu chociaż w pewnym stopniu swobodę ruchów. Jeżeli pies ma tendencję do chowania się w ciasne i małe kąty, to o wiele lepsza będzie dla niego mniejsza torba, która sprawi, że będzie on się czuł naprawdę bezpiecznie i dzięki temu będzie spokojniejszy. Najlepszym rozwiązaniem będzie zmierzenie psa i wypróbowanie różnych toreb pod kątem jego gabarytów.

Torba dla psa - glamour

Torby do przenoszenia psów i przewożenia ich na rowerze występują w kilku rożnych rozmiarach. Standardowe torby dla psów mają kształt prostopadłościanu i są otwierane za pomocą podwójnego, symetrycznego, błyskawicznego zamka, ułatwiającego wyjmowanie pupila z torby. Do takiej torby najbardziej idealny będzie psiak, który ma trzydzieści centymetrów w kłębie. Torba ma usztywniane dno, by pieskowi było wygodniej i otwór na głowę, dzięki czemu będzie on w stanie obserwować świat i właściciela co sprawi, że poczuje się wygodniej.

Torba dla psa na rower

Funkcje toreb dla psów

Do psich toreb podręcznych przymocowane są zwykle smycze, dzięki czemu mamy pewność, że psiak z nich nie wypadnie. Torby transportowe mogą być mniejsze lub większe, w zależności od rozmiarów pupila, jednak przeznaczone są one dla piesków, jakie ważą maksymalnie cztery kilogramy. Większe psy się już w nie nie zmieszczą. Na rynku są rozmaite torby wykonane ze skóry, futerka czy też z tekstyliów. Warto jednak nie kierować się wyłącznie naszymi upodobaniami, ale , jakie podłoże będzie dla psa będą wygodniejsze. Trzeba pamiętać, że psy wrażliwe są na zapachy – dlatego sztuczny materiał, farbowany barwnikami o intensywnym zapachu z pewnością go nie zachwyci. Ważna jest też sama tekstura materiału – nie powinna ona łaskotać pieska, ani mieć gładkiej i zimnej w dotyku powierzchni. Zbyt długie włosie wewnętrznego wyściełania może natomiast sprawiać trudności w utrzymaniu go w czystości.

Torba dla psa klasyczna

Można kupić również nosidełka w kształcie plecaków, jakie będą się idealnie nadawały na piesze wędrówki. W nich można jednak przenosić jedyne spokojne psy, jakie nie będą próbowały wydostać się z transportera, ponieważ mogą tym samym zrobić sobie krzywdę. Transporter to świetny wynalazek. W przypadku tych mniej zdyscyplinowanych piesków, konieczne jest wyłożenie go kocem, co nie pozwoli na pobrudzenie torby. Każdy właściciel małych piesków, powinien się zaopatrzyć w tego rodzaju torbę.

torba dla psa

(Fot. by owenfinn16, anaurath, ste3ve, TimothyJ, top_ phuket via Flickr.com)