Często skuteczne bukowanie tanich biletów lotniczych wymaga sprytu i cierpliwości. Należy wiedzieć gdzie i kiedy najlepiej szukać okazji, dzięki którym będziemy mogli polecieć do Oslo czy Mediolanu już za 4 zł.

 

Zanim przystąpimy do bukowania biletu, powinnyśmy dobrze wiedzieć gdzie i kiedy mniej więcej chcemy polecieć. Jeśli zależy nam na tanim bilecie lotniczym rezerwacji biletu powinniśmy dokonać co najmniej na miesiąc przed planowaną podróżą. Na cenę biletu ma także wpływ okres, w którym chcemy zabukować bilet. Najdroższe bilety są w okresie wakacji, długich weekendów czy świąt. Dlatego opłaca się kupować bilety w momencie kiedy inni nie podróżują, najczęściej dzieje się tak w okresie jesiennym, wiosennym, czy w środku tygodnia. Zazwyczaj kierunki pracownicze są tańsze niż turystyczne. Do Oslo czy Sztokholmu polecimy tanio, natomiast już ceny biletów do Hiszpanii będą znacznie droższe. Jeśli nie chcemy przegapić okazji i zależy nam na naprawdę tanim bilecie to najlepiej codziennie przeglądać, porównywać oferty różnych przewoźników. Jeśli czas nam na to nie pozwala, warto zapoznać się z takimi stronami jak Tanie Loty, dzięki której w jednym miejscu mamy wgląd do najbardziej atrakcyjnych ofert biletów lotniczych. Jeśli zależy nam aby być na bieżąco z promocjami warto rozważyć zapisanie się do newslettera. Bardzo rozbudowana siatka lotów, umożliwia tanie przeloty z przesiadkami. Jednak w przypadku przesiadek zawsze należy brać pod uwagę ewentualne opóźnienia samolotów często spowodowane złymi warunkami atmosferycznymi.

 

Dlatego jeśli marzy nam się tanie latanie po świecie, powinniśmy poświęci trochę czasu na wyszukanie połączeń, które nas interesują.  Wysokich lotów!