idź do sklepu

Ryanair bagaż podręczny

W przypadku lotu liniami lotniczymi Ryanair dozwolony jest bezpłatny przewóz jednej sztuki bagażu podręcznego na pasażera.
ryanair-bagaż-podręczny

Wymiary takiego bagażu do samolotu to 55 cm x 40 cm x 20 cm. Waga bagażu nie może przekraczać 10 kg.

Rzeczy osobiste tj. torebki, aktówki, aparaty, laptopy i inne urządzenia przenośne można przewozić tylko w jednej sztuce bagażu podręcznego. Należy pamiętać o tym, że również zakupy zrobione w strefie bezcłowej muszą się znaleźć w tym bagażu i muszą się w nim zmieścić, np. na wypadek kontroli objętości w specjalnym koszu pomiarowym.

Dodatkowy lub przeciążony bagaż do samolotu może nie zostać zaakceptowany przez pracownika lotniska, a my staniemy przed dylematem, co zrobić z nadwyżką. Jak deklaruje przewoźnik, jedynym odstępstwem od tej reguły jest sytuacja, w której taki bagaż zostanie umieszczony w luku ładunkowym samolotu za uiszczeniem dodatkowej opłaty w wysokości Ł50/€50. Dlatego lepiej dokładnie skalkulować ciężar i rozmiar swojego bagażu jeszcze przed wyjściem z domu, a na lotnisku zachować umiar w zakupach.

Źródło: ryanair.com.

Porady powiązane z tym tematem:

Skomentuj

© Agencja interaktywna Artweb-Media | Bilety lotnicze | Lotnicze Podróże | Tanie Hotele | Tanie Wycieczki |  Zgłoś nadużycie